Dyskusje o prezentach dla znajomych, kolegów i koleżanek z pracy czy szkoły
By Buratino
#9777 Przyznam, że zastanawia mnie coś. Wiem, ze nie wypada kupować prezentów zbyt dużych. Ale jesli mały prezent ma wysoką cene, a dla nas nie jest ona żadnym problemem ani zobowiązaniem dla drugiej strony, to czy możemy komuś podarować taki prezent? Na przykłąd wiem, że moja koleżanka z pracy uwielbia designerskie meble. Kupiłabm jej http://furnituro.pl/krzeslo-bonaldo-poly.html ale boję się, że zostanie to źle odebrane... :oops:

By janka90
#9804 Dla Ciebie może to nie być problem, jednak osoba obdarowana może poczuć się skrępowana tak drogim prezentem. Dlatego ja kupiłabym coś tańszego.
By eLwira
#9975 eee tam. Jak kogoś stać to czemu nie kupować drogich prezentów? Wydaje mi się że wiele zależny od relacji między ludźmi, to idzie wyczuć kiedy będzie to krępująca sytuacja.
By emka
#10524 nie musi być do niego doczepiona cena i tyle :)

torebki są fajnym przykładem: lepiej kupić droższą na prezent, niż taką która za chwilę będzie zniszczona
Obrazek
By Poziomka
#10565 Może po prostu jakaś ciekawa książka? Ja ostatnio czytałam "Zaplecze" Violetty Komar i mogę ją polecić. Książka porusza takie tematy jak związki czy ogólnie miłość. Można ją przeczytać w ok. 1,5 h, no i można ją łatwo kupić, np. w Empiku :)
By monaliza13
#16974 Prezenty nie zawsze muszą być drogie. Czasami robimy prezent z potrzeby serca a nie bo jest okazja. Np wiem że siostra szuka czarnych tenisówek, a znajduje takie https://www.czasnabuty.pl/product-pol-2 ... SOWKI.html W dodatku po cenie dużo niższej niż w sklepach. Mogę pokazać jej tą stronę, ale i mogę sama kupić. Przecież cena jest niska, a jej sprawię przyjemność.
By karmelka
#17385 W sumie ciężko powiedzieć. Ja bym się faktycznie poczuła trochę skrępowana, jakbym dostała taki drogi prezent. Zwłaszcza że w takiej sytuacji rodzi się poczucie wzajemności i miałabym wyrzuty sumienia, że przy najbliższej okazji też powinnam tej osobie kupić coś takiego drogiego. Wolę jednak drobniejsze prezenty, np. spersonalizowane gadżety, takie jak tu https://mygiftdna.pl/prezent-na-wieczor-panienski .