Dyskusje o prezentach na wszelkie inne okazje oraz inne rozmowy na temat prezentów

By Prezentujeprezenty
#2253 na jesieni fajnym ekologicznym prezentem jest kubek termiczny, dzięki któremu nie zużywa się tych wszystkich papierowych kubeczków z kawiarni - na zachodzie i wschodzie standardem jest, że można poprosić o kawę na wynos do takiego kubka, a nawet w Polsce są już dostępne takie z ekologicznym przesłaniem - http://www.prezentujeprezenty.pl/2011/10/prezentuje-naczynie-na-chodniejsze-dni.html
By Fanek
#2530 Ekologiczny prezent? może coś wykonanego z butelek, puszek lub kapsli. Kiedyś widziałem obraz zrobiony z tego ostatniego. Genialny pomysł, ale trudny do realizacji. To jest mistrzostwo.
By wika
#3541 ekologiczne sa prezenty z recyklingu i upcyklingu:-) mozna kupic cos gotowego lub zrobic samemu:-)
By niespodzianka
#3669 A może ksiązka kucharska z przepisami wegetariańskimi?

Albo kosmetyki naturalne. Ja np. robię mydło, które potem idealnie nadaje się na prezenty:)
By Aldosan
#9635 Dokładnie, zgadzam się, że jak ekologiczny prezent to najlepsze będą naturalne kosmetyki. Osobiście przekonałam się do marki EcoWipes, firma stawia na ekologię. Z moich ostatnich zakupów są patyczki higieniczne Tami MyCare w drogerii Hebe -świetnie nadają się jako dodatek do prezentu, bo opakowanie ma ciekawy, modny design.
By Zycik
#9843 Z tego co wymieniliście, dla mnie najbardziej odpowiednie były by eko-kosmetyki, albo zestaw produktów, z których, mogę sobie taki kosmetyk sama zrobić. No i oczywiście, opakowanie - tez musi byc eko, na pewno nie zwykły papaier do pakowania prezentów. Ale może cos fajnego z naturalnych materiałów, na przykład jakies ozdoby z szyszek, jeśli to miałby byc prezent na świeta. :)