Dyskusje o prezentach na pierwszą komunię

By Rekin
#12193 Ja staram się unikać dawania pieniędzy w prezencie. Wolę kupić coś, co wiem, że dziecku się spodoba. Dla chrześniaka na komunię wahałam się między tabletem a laptopem i po podpytaniu wybrałam tablet na electro.pl . Wiem, że na pewno mu się spodoba.
By tosiaczek
#12462 a to u nas głównie kupuje sie laptopy albo tablety. Z tabletów to moge ci polecic samsunga o takiego jak tu mają http://www.mixmedia.pl/top-produkty-wsr ... kow,a-2809 a z laptopow to u mnie spoko sprawdza się samsung satellite nie jest jakis bardzo drogi a jednak wytrzymały :) no chyba że nie masz do tego głowy w ogóle to już lepiej dać dzieciakowi kase on sobie wtedy sam kupi :)
By AldonaJJ
#20843 My dajemy prezent. Zdecydowaliśmy, że kupimy laptopa. Tutaj https://www.morele.net/wiadomosc/lenovo ... arto/4131/ czytam dokładne parametry tego lenovo. W komputroniku ostatnio byl w promocji, nizsze ciut parametry, ale mysle ze i tak to bedzie bardzo dobry sprzet.
By mondrala
#28676 Nie wiem czy pieniądze to dobry pomysł. Moja rodzina wyszła z inna inicjatywą. Kilka osób się zrzuciło zamiast pakowac kase w koperte i kupili mojej siostrenicy komputer https://itnes.pl/notebooki/notebooki-le ... nkpad-p52/ Młoda była bardzo zadowolona z prezentu. Zresztą szkoła juz od niej wymagała posiadania komputera aby mogła uczestniczyc praktycznie w zajęciach z użyciem tego sprzetu i ćwiczyc w domu.
By anielka
#31773 Jestem w szoku! Ale i pełna nadziei! Spotkałam racjonalnych ludzi. Rok temu bylismy na komunii. Daliśmy do koperty stówkę, do tego kwiatki i taką szkatułkę na biżuterię. Bo to dziewczynka. Ale inni ludzie się spinali z tą komunią, ile dać? bo przecież to oczywiste, że kasę! Chrzestna mówiła, że ona da 1000, bo mniej to nie wypada! Inni wypowiadali się w podobnych "tonach". A ja osobiście nie rozumiem czegoś takiego.. Uważam, że komunia, to przede wszystkim sakrament, a ludzie oszaleli prześcigając się z prezentami i kto da więcej. A to przesłania to, co jest w tym wszystkim najważniejsze!
By baklajean
#32922 Daję ok. 100-150 złotych. Nie ma co przesadzać. Chociaż gdyby to ode mnie zależało, nic bym nie dawała. Istota prezentów na komunię, jak i samej komunii została już dawno wypatrzona. Niestety, w środowisku się przyjęła, a trudno odmawiać rodzinie, gdy zaprasza.