Dyskusje o prezentach ślubnych

By OdrzutowyMaciek
#240 Ja zawsze daje pieniądze, daje prezent osobie od której zostałem zaproszony przy składaniu życzeń. Czyli np. jak zostałem zaproszony przez młodego to najpierw składam życzenia Panu młodemu dając prezent ( w 99% kasa) a później dopiero pannie młodej nie dając już nic. Wydaje mi się, że nie ma sensu kupować dwóch prezentów, skoro ludzie będą już ze sobą na całe życie razem..
By balance
#1969 Zdecydowanie prezent dla pary a nie osobno. W końcu to ich wspolny slub ;) Prezenty mają byc raczej na wspolne zycie. Ja zawsze daje pieniądze, ostatnio gdy byłam na weselu jakiś niecały miesiąc temu to nikt, ale to nikt z gości nie miał prezentu, każdy dawał kasę i winko (zamiast kwiatów). Według mnie to całkiem fajny pomysł, kasę przeznaczą na co oni będą chcieli, a kwiaty przynajmniej nie zwiędną, a będą mieli niezłą kolekcję win ;)
By monaliza13
#13470 Oczywiście, że wspólny prezent. Co do koperty, nie jestem przekonana. Pieniądze się rozejdą i pamiątki nie będzie. My ostatnio wybierając się na ślub przyjaciół, na stronie electro.pl wybraliśmy kamerę. Oboje lubią podróże , zwiedzanie.Niech więc rejestrują, te wyprawy. Więcej zapiszą kamerą niż aparatem.
By lilka91
#13716 U nas zawsze kupuje się wspólny prezent. Zazwyczaj jest to coś do mieszkania/domu. Zastanawiam sie co sądzicie o kupowaniu samochodów w prezencie? Mój tata wymyślił, że kupi nam nowa mazda. Stwierdził, że albo auto albo mieszkanie. Własne 4 kąty mamy od dawna więc pozostaje auto. Uparł się niemiłosiernie my jednak dziwnie się z tym czujemy. Co zrobić?
By Rekin
#13770 Oczywiście że prezent ma być wspólny. Świetnym pomysłem na prezent ślubny jest to http://visby.pl/news-inf/63/sypialnia-jako-prezent-slubny-lozka-malzenskie.html :) Wydaje mi sie że każda młoda para byłaby z takiego prezentu zadowolona bo meble są piękne :)