Luźne rozmowy o prezentach i innych tematach
By janerooker
#18016 jeśli trądzik to prawdopodobnie jedną z głównych przyczyn jest tłusta skóra... a jak temu zapobiegać, no na pewno potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja. podsyłam artykuł http://www.eksmagazyn.pl/zdrowie-i-urod ... y-tlustej/ z którego można się dowiedzieć wiele na temat pielęgnacji takiej skóry, na pewno trochę pozwoli to zwalczyć walkę z trądzikiem (tzn nie czytanie, a stosowanie się do rad :P !!! )

By KateJ
#18806 Na ogół trądzik u nastolatków przechodzi wraz osiągnięciem dojrzałości, jednak nie każdy ma tyle szczęścia. W takich sytuacjach trzeba sobie radzić samemu. Myślę, że warto pokusić się o stosowaniem jakiegoś żelu, który powinien rozwiązać problem w większości przypadków. O jednym z nich możesz przeczytać np. tutaj: aquaclin.pl/dla-rodzicow.html.
By MarekOz
#18879 Walka z trądzikiem to trudna walka, jednak da się ją wygrać. Trzeba zmienić dietę i zacząć chodzić do dermatologa lub lekarza jeśli trądzik ma podłoże hormonalne. Potem jednak trzeba się pozbyć blizn, które pozostały. Wiem, że fajnie na nie działa zabieg karboksyterapii. Moja znajoma robiła go w gabinecie Olivka w Warszawie. Bardzo jej to pomogło.
By grupka
#19361 Zmiana diety i odpowiednia pielęgnacja skóry to podstawa, zgadzam się. Jak dbać o cerę trądzikową można tutaj przeczytać http://www.laroche-posay.pl/artyku%C5%82/Problem-z-tr%C4%85dzikiem-Zobacz-jakie-znamy-sposoby-na-tr%C4%85dzik/a28599.aspx u mnie wdrożenie tych rad w życie dało szybko efekty. Nie biorę żadnych leków od dermatologa aktualnie, tylko dermokosmetyki.
By Switezi
#36267 A czy korzystaliście może z możliwości jakie dają tabletki na trądzik? Słyszałem o tym naprawdę wiele i podobno są pomocne w tym problemie. Dużo z nich można otrzymać również bez recepty więc nawet wizyta u lekarza nie jest konieczna. Myślę, że może to być dobre rozwiązanie dla osób, które mają z tym powazny problem
By adik356
#36445 Ja słyszałam, że magnez jest bardzo dobry na problemu skórne. Zwłaszcza magnez w postaci płatków magnezowych dodawanych do kąpieli. Firma Zechsal ma takie płatki w ofercie http://zechsal.pl/. Magnez pomaga likwidować stany zapalne, przyspiesza gojenie ran, nawilża skórę. Jest polecany nie tylko przy trądziku, ale generalnie przy problemach ze skórą.
By mikalinka
#36489 Przez wiele lat zmagam się z trądzikiem i mimo licznych odwiedzin u różnych dermatologów, nie udało mi się go do końca zlikwidować :(