Luźne rozmowy o prezentach i innych tematach

By damiann90
#16683 To zależy od możliwości finansowych - jednego stać na nowy samochód, innego nie. Mając pieniądze oczywiście lepiej kupić nowy (ma gwarancję, jest bezawaryjny), a nie mając lepiej wziąć używany, chociaż tych najtańszych, kilkunastoletnich radzę unikać - są bardzo awaryjne. Co do nowych, to radzę poszukać jakiejś wyprzedaży lub innej promocji, aby niepotrzebnie nie przepłacać - w W-wie tutaj http://www.autozoliborz.pl/opel-promocje mają często promocje na różne modele Opla.
By adik356
#17092 Choć nowy samochód jest znacznie lepszej jakości, niż używany (to chyba oczywiste), to jednak jest także znacznie droższy. Moim zdaniem w kategorii cena / jakość lepszy jest używany, ale tylko jakiś kilkuletni - starsze są awaryjne i nie warte zachodu. Z używanymi jak wiadomo jest większe ryzyko, dlatego warto przed zakupem dać auto do sprawdzenia jakiemuś mechanikowi, a najlepiej zrobić przegląd w stacji diagnostycznej. Dodatkowo warto też sprawdzić historię auta, co można zrobić przez internet, m.in. na http://www.autobaza.pl - pozwoli to uniknąć kupna np. kradzionego samochodu.
By pawel54
#17142 Używany, to przede wszystkim niższy koszt zakupu i wcale nie musi to być jakiś zdezelowany wrak. Nowy samochód zawsze jest lepszy, ale dużo droższy niż ten sam model używany. Może być potrzebny kredyt samochodowy, ale o to popytaj np. w kredyt123. Ogólnie dobrze znaleźć jakiś doradców kredytowych.
By olgaa884
#17373 Jeśli cię stać, to nowy, jeśli nie, to używany. Co do nowego, to radzę poszukać modeli z poprzedniego rocznika. Jeśli chodzi o używany, to proponuję jakiś 3-5 letni, taki z pełną dokumentacją, sprawdzonym stanem technicznym i historią - zajrzyj na http://sprawdzam.auto.pl tam parę porad jak sprawdzić auto przed zakupem.
By karisman
#20050 Ja tam wolałbym kupić nowy samochód. Zresztą właśnie tak zrobiłem i w moje rączki kilka dni temu wpadł nowy mondeo! Świetny samochód, na prawdę wart swojej ceny! Po prostu nie potrafię się z nim rozstać tak fantastycznie się nim jeździ!