Dyskusje o prezentach na wszelkie inne okazje oraz inne rozmowy na temat prezentów
By linka
#21212 Witam, czy są tu tegoroczni maturzyści, tak jak ja :) jeśli tak, to piszcie o swoich planach, czy wszyscy wybieracie się na studia? Ja nie idę na studia, mam na siebie inny pomysł. Chcę zostać wizażystką, w związku z tym wybieram się do najlepsze w Polsce szkoły wizażu, do policealnej szkoły Dziewulskich: http://www.dziewulscy.pl/wydzial-wizazu-stylizacji/ co myślicie o takim pomyśle, myślicie, że to dobry zawód? bardzo chciałabym pracować przy sesjach fotograficznych, bo interesuje się makijażem artystycznym.
By olivia11
#30833 Ja również nie wiedziałam do końca co robić po maturze :) lubiłam historię i nauki społeczne więc zdecydowałam się na prawo :) Wybrałam się do Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu. Studia mega mi się podobały, poznałam wielu wspaniałych ludzi z którymi kontakt mam do dziś, poza tym Wrocław to świetne miasto do studiowania :) Co do uczelni to wykładowcy to osoby z ogromnym doświadczeniem, nikt nam nie utrudniał życia, zawsze byli chętni do pomocy, dużo wiedzy wynosiło się już z zajęć :) Teraz mam super pracę w zawodzie i uważam, że to była doskonała decyzja :)
By Maks231
#40744 Ja po maturze poszedłem do pracy, studiowałem dziennie, a wieczorami dorabiałem sobie w restauracji żeby opłacić mieszkanie. Czas tuż po maturze to najlepszy okres w życiu :lol:
By Arek9
#41696 Po maturze trzeba podjąć kilka decyzji. Musisz zdecydować czy iść do pracy, czy na studia. Jeżeli wybierzesz studia to w kolejnym etapie musisz wybrać odpowiedni kierunek. Ja znalazłem Cyberprzestępczość studia I stopnia i wybieram się właśnie na tą specjalność na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Prawa. Wszystkie informacje na temat studiów są tutaj https://www.prawowroclaw.edu.pl/oferta/cyberprzestepczosc/. Moim zdaniem zapowiada się bardzo ciekawie.
By Inkas
#42405 W większość osób nie wie co będzie robić po maturze, a bardziej - jeśli studia to jaki kierunek, podobne dylematy są z pracą. Najlepiej wówczas rozpisać sobie swoje zainteresowania, zrobić mini badanie rynku lokalnego pod względem pracy. Mi to w ten sposób wyszło, że idę na studia z architektury wnętrz. Wybrałam od razu specjalizację wnętrza publiczne https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/licencjackie/architektura-wnetrz/wnetrza-publiczne. Zobaczę za kilka lat, czy się opłacało. Na ten moment pracy jest dużo. Mam już nawet poszukane miejsce praktyk :)