Dyskusje o prezentach na pierwszą komunię
By Bella89
#40305 Sama nie wiem ile dać w kopertę, bo w końcu jest to komunia, a nie wesele. No, ale będę wam mogła odpowiedź na to pytanie za rok, ponieważ moja córka ma komunię. A czy ktoś z was miał może w tym roku komunię? Bo może nakierowalibyście mnie na co powinnam zwrócić uwagę organizując komunię? Co do stroju to znalazłam już ładne sukienki tutaj https://mkmaryla.pl/20-sukienki-komunijne .
By Hela
#53910 Jestem zdania, że I Komunia Święta powinna mieć wymiar duchowy. Zatem dawanie drogich prezentów nie jest chyba najlepszym pomysłem. No ale, okazja stała się na handlu nie lada gratką, zatem będą ludzi kusić aby kupowali drogie prezenty. Przy okazji, szukając sklepu liturgicznego zerknijcie do Coelum https://sklep-coelum.pl/ To sklep z bardzo dobrymi cenami oraz produktami wysokiej jakości.
By mysssia
#62463 Są oczywiście różne trendy jeżeli chodzi o prezenty na komunie i to się zmienia z biegiem lat. Kiedyś szałem były rowery, później telefony, quady, konsole, myślę, że teraz hulajnogi elektryczne są na topie. No ale można i dać pieniądze w prezencie. Kartka, pamiątka też powinna znaleźć się w prezencie. Ja ostatnio na https://www.ceneo.pl/Kartki_okolicznosc ... omunia.htm znalazłam bardzo ładne.
By gosiagosia
#63761 Moim zdaniem to zależy od stopnia pokrewieństwa, ale są też pewne standardy, jak przy ślubie. Ja osobiście jestem zwolenniczką prezentów, mamy teraz komunię bratanka i zakupimy mu quad za ok. 1000 zł https://moto-pelikan.pl/quady-50ccm/mini-quad-kxd-m6-6/ + jeszcze do tego pewnie coś dokupimy.