Dyskusje o prezentach na pierwszą komunię
By PanienkaZOkienka
#205 Tak jak w tytule tematu.. Wybieram się za 3 tygodnie do naszej rodziny z Afryki do Burkina Faso do małej dziewczynki, która idzie niedługo do pierwszej komunii. W mniemaniu tamtejszych ludzi, najpierw trzeba wyjść za mąż a dopiero później pójść do komunii więc jako fakt dodam to, że ma już męża który ma 13 lat(ona ma 12). To trochę inna kultura i nie bardzo wiem w jaki sposób mam podejść do tego problemu. Myślałam, żeby kupić jej jakiegoś iPoda czy coś, ale znając życie oni zechcą tym polować albo wrzucą do garnka i ugotują zupę...

Co można by kupić dla takiej dziewczynki?
By diament
#39043 Komunie trzeba zorgnizowac, gdziekolwiek chcemy ja miec. Jak sie do tego szykujecie? Mozna popatrzec sporo wczesniej na stroje komunijne dla dziewczynek. Jaki stroj wy wybieraliscie dla swojej corki? Jest to wazne, by ona ladnie wygladala w tym dniu. Sprawdzaliscie sobie takie stroje?
By nesy
#42633 A to jakaś Twoja rodzina, znajoma? Może Warto zapytać jakiejś fundacji zajmującej się pomocą takim rodzicom, co może się tam dziecku przydać. To chyba będzie najlepsze rozwiązanie. A ciekawe, jakie zaproszenia na komunię https://farrowdesign.pl się tam daje i jak przyjęcia wyprawia...
By Bella89
#43909 U nas też jeszcze trochę i ma się odbyć komunia. Jakie u was są emocje? U mnie wszyscy są spokojni, tylko ja poddenerwowana. Ale chyba my matki już tak mamy. W końcu chcemy jak najlepiej dla naszych pociech i, żeby wszystko przebiegło pomyślnie. Zastanawiam się teraz kiedy najlepiej kupić albę komunijną ? Bo znalazłam całkiem fajne oferty w sklepie MK Maryla . Także może mi napiszecie kiedy wy zamawialiście?
By balansownik
#67041 W sumie u nas w tym roku również dziecko miało pierwszą komunię i najbardziej zadowolony jestem z tego, że wszystko udało się zorganizować. Muszę przyznać, że na pewno świetnie sprawdziła się oferta z restauracji https://naskrajnej.pl/przyjecie-komunijne/ i każdemu polecam organizację tam takich imprez.