Dyskusje o prezentach na pierwszą komunię
By kama1
#11051 Koperta. Ze względów praktycznych - po co dziecku pięć iphonów. :) A jak już prezent to po konsultacjach z resztą "darczyńców". :)
By farfadelle
#11093 Też daję raczej kopertę. Uważam, że rodzice sami ocenią co ich dziecku będzie najpotrzebniejsze. A potem zabawki się często powielają.
By ekspresja
#21835 Zdecydowanie prezent, mam pewność że to dziecko go dostanie a nie rodzice wydadzą na coś niekoniecznie potrzebnego. Zegarek czy rower to super rozwiązanie, na przykład są fajne rowery stylowe na Rowerzysta.pl i dzieci się bardzo cieszą z takich prezentów a to najważniejsze
By jola.pasich
#29085 Można dać kopertę i zaznaczyć, żeby pieniądze przeznaczyć np. na kolonie czy jakiś obóz letni. A dodatkowo można dać dziecku np. bukiet z lizaków w komunijnym klimacie. https://www.kwiatyupominki.net/bukiet-k ... -1391.html
Na tej stronie mają super bukiety ręcznie robione!
By pamelakojder
#29567 Zdecydowanie prezent z koperty dziecko nie ma nic a z prezentu chociaż uśmiech na twarzy. Ja w tym roku będę kupowała aparat dla córki brata coś w tym stylu https://e-oko.pl/aparaty-cyfrowe-lustrz ... 36405.html. Bratanica kocha robić zdjęcia także będzie dla niej idealny.
By Ramoneska
#30015 Ja celowałabym w prezent. Bardzo często zawartość koperty nie trafia w ogóle do dzieciaków, co się nieco mija z celem.
Jeśli chodzi o prezent to najlepiej coś, co dziecko faktycznie lubi i potrzebuje. Broń Boże przed czymś ekstrawaganckim. Nie rozumiem dlaczego rodzice i krewni udają tyle pieniędzy z okazji pierwszej komunii. To naprawdę jest idiotyczne z punktu widzenia wiary. Eh.