Dyskusje o prezentach na pierwszą komunię
By Fred
#446 Witam,

Z ciekawości chciałbym dowiedzieć się co myślicie na temat prezentów na pierwszą komunie. Lepiej kupić jakiś prezent w stylu aparat cyfrowy, nowa komórka, laptop czy lepiej podarować dziecku pieniądze?
By Szeritka
#1201 Według mnie o wiele lepiej dawać prezent bo dziecko ma poczucie że coś dostało.. Dzieci nie zdają sobie sprawy z wartości pieniędzy, bo i tak rodzice im je zabiorą. Fajnie podarować dziecku jakiś prezent, który nie zostanie rzucony w kąt, tylko będzie cały czas z tego korzystać jak np rower czy coś :)

Ostatnio widziałam fajną alternatywę dla roweru - Trikke. Tutaj możesz go zobaczyć: http://www.2future.pl/Produkt/188/trikke
By kasiaa8
#1254 Dzieci zdają sobie sprawę z pieniędzy... a co jak prezent się nie spodoba? Pójdzie w kąt i tyle... zapomni.
Pieniądze wyda chociaż na np. ubrania, jakieś zabawy, książki.
Pieniędzy nie wyrzuci za pewne.
By Monia
#1377 Kasę zgarną rodzice, a prezentem jednak będzie się cieszyło dziecko. Trudno wybrać... Zależy czy to bliższa czy dalsza rodzina. Jeśli dalsza to raczej kasa.
By Prezentujeprezenty
#4205 Koperta nie jest moim zdaniem dobrym prezentem na żadną okazję o czym więcej pisałam na moim blogu o prezentach http://www.prezentujeprezenty.pl/2011/09/prezentuje-trzecia-zasade-mojej.html, a już zwłaszcza na komunię, bo faktyczną kontrolę nad pieniędzmi dla dziecka i tak przejną jego rodzice
By Konek
#4207 Prezent czy koperta? - ani to ani to.

Najlepiej kupić np. złoty łańcuszek lub coś w tym stylu.
Pieniądze się rozejdą i nic po nich nie pozostanie.
Komp się za 3 lata wyrzuci.
Zegarek się zniszczy itd, a łańcuszek może mieć jako pamiątkę do końca życia.
By Ani_ta
#5248 Moim zdaniem lepiej kupić jakiś prezent, szczególnie jeśli nie jest się bliską rodziną. Prezenty pamięta się dłużej i sprawiają więcej radości. My ostatnio złożyliśmy się z innymi i kupiliśmy dziecku trampolinę. Było naprawdę ucieszone, reszta dzieci też, a dodatkowo z prezentu będą korzystać przez kilka lat.
By Aini
#7364 Jeśli nie ma się pewności, że dziecko ucieszy się z prezentu to lepiej dać kopertę.