Strona 1 z 1

Czy warto zdecydować się na fundusz III filaru?

PostNapisane: Pn gru 28, 2015 10:17 am
przez Legion
Czy ktoś z was odkłada swoja emeryture na trzeci filar? Mam tu na myśli inwidualne konto zabezpieczenia emerytalnego czyli: https://www.nntfi.pl/emerytura/ikze . Korzyści plynących z takiego rozwiązania jest wiele, przede wszystkim spora elastyczność, duży wybór fonduszy i modeli inwestowania oraz ulgi podatkowe. Jednakże po niedawnej aferze z ofe, bardzo zraziłam się do okładania pieniędzy na fundusze emerytalne stąd też jestem trochę niepewna co do tej decyzji. Podobno jest ona jednak w 100% bezpieczna i nie dotyczą jej żadne zmianyt w systemie emerytalnym, czy to prawda? Chętnie dowiem sie więcej od osób ktore odkładają pieniądze w ten sposób, z góry dziękuje.

Re: Czy warto zdecydować się na fundusz III filaru?

PostNapisane: Cz paź 12, 2017 8:36 pm
przez firena
Teraz to temat na czasie, emerytury mają znacząco się obniżyć więc warto o tym pomyśleć

Re: Czy warto zdecydować się na fundusz III filaru?

PostNapisane: Pt paź 13, 2017 5:34 am
przez forman
Ja mam taki https://www.aegon.pl/Strona-glowna/Emerytura/O-Funduszu/ i powiem że to jest dobra rzecz, czuję się bezpieczniej dzięki temu, to daje pewność że nie zostaniesz z niczym na stare lata

Re: Czy warto zdecydować się na fundusz III filaru?

PostNapisane: Pt sie 24, 2018 1:43 pm
przez olgaa884
Jak najbardziej warto. Taki fundusz zapewnia spokojną emeryturę. koszty nie są wysokie. Parę słów o programach emerytalnych w III filarze jest na http://www.viennalife.pl/oferta/programy-emerytalne - warto przeczytać.

Re: Czy warto zdecydować się na fundusz III filaru?

PostNapisane: Pn gru 02, 2019 10:23 pm
przez aguś1
Wiele osób decydowało się na III filar, ponieważ pieniądze ze składek są dziedziczone. Można w ten sposób zabezpieczyć swoją rodzinę. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego, że tradycyjna emerytura w pewnych sytuacjach również jest dziedziczona przez drugiego małżonka. Tutaj https://zycieseniora.com/ekspert-radzi/1530/ można dowiedzieć się więcej na ten temat.